Nový referenční IW500715 je dodáván v pouzdru z nerezové oceli o rozměrech 42,3 mm x 14,1 mm, jehož linie jsou zvýrazněny střídáním leštěných a saténově broušených povrchů repliky hodinek.

Lesklý bílý ciferník poskytuje dokonalý kontrast k modrým počítadlům – proto sběratelé označují tento druh ciferníku jako „panda“ – a modrým hodinovým a minutovým ručičkám.

Displej na 3. hodině ukazuje zbývající energii v daném čase a je vizuálně vyvážen malým sekundovým subčíselníkem umístěným na 9. hodině. Malá datumová clona je umístěna na 6. repliky hodinek rolex.

Hodinky jsou poháněny kalibrem 52010 vyrobeným IWC s proslulým systémem automatického nátahu Pellaton, který se díky keramickým komponentům prakticky neopotřebovává. Pozoruhodná 7denní rezerva chodu je uložena ve dvou sudech. Bezindexové vyvážení tepe na frekvenci 4Hz (28 800 tepů za hodinu), což v kombinaci s pružinou Breguet zaručuje velkou přesnost.

Pohyb je viditelný po celé zadní straně safírového skla, což umožňuje majiteli ocenit několik detailů: můstky zdobené ženevskými pruhy a kruhovým zrnem, leštěné šrouby a skeletonizovaný rotor obohacený o 18karátový zlatý medailon s pečetí Probus Scafusia breitling repliky hodinek. Latinské motto, které v překladu znamená „Solidní řemeslo ze Schaffhausenu“, vymyslel tehdejší ředitel IWC Johannes Rauschenbach-Schenk v roce 1903. Symbolizuje přísná měřítka, která inženýři ze Schaffhausenu kladou na svou práci a své produkty.