Prestižní Cenu za spolupráci s lokálními dodavateli potravin v soutěži Diamantová liga kvality 2019 získala společnost Tesco Stores ČR. Nejvíce bodů totiž nasbíral její projekt „Česká rajčata bez pesticidů po celý rok“. 

Slavnostní vyhlášení 4. ročníku Diamantové ligy kvality proběhlo 19. listopadu v klubu SaSaZu v Praze za účasti Tomáše Prouzy, prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, a Karla Havlíčka, místopředsedy vlády a ministra průmyslu a obchodu.

Novinkou v soutěži  je cena za spolupráci s lokálními dodavateli potravin pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR. V této kategorii získala nejvíce bodů a 1. místo společnost Tesco Stores ČR za projekt „Česká rajčata bez pesticidů po celý rok“. Od letošního roku jsou totiž v nabídce obchodního řetězce i produkty z Farmy Bezdínek v Dolní Lutyni, jejíž skleníky obdržely jako první v České republice certifikát na pěstování plodin bez zbytků pesticidů. Díky Tesco tak farma získala záruku odběru svých produktů s perspektivou dalšího rozvoje a zákazníci přístup k rajčatům, která jsou bez pesticidů stejně jako BIO produkty nebo kojenecká výživa.

My i Tesco shodně vnímáme, že prémiové, kvalitní a zdravé potraviny by neměly být k dispozici pouze příležitostně na farmářských trzích či specializovaných obchodech. Takové potraviny by měly být přirozenou a běžnou součástí nabídky velkých řetězců. Farma Bezdínek od počátku usiluje o to, aby měli spotřebitelé možnost běžně a denně koupit pro sebe a svou rodinu lokálně pěstovanou čerstvou zeleninu bez pesticidů té nejlepší možné chuti, a to bez ohledu na sezónu. To by bez podpory silného partnera nebylo možné,“ zhodnotil spolupráci Farmy Bezdínek a řetězce Tesco Jiří Stodůlka, ředitel divize NWT Agro a jednatel Farmy Bezdínek.

Diamantová liga kvality si už čtvrtým rokem klade za cíl hodnotit a následně oceňovat prodejny z hlediska poskytovaných služeb a motivovat tak obchodníky neustále se zlepšovat. Přihlásit se mohou nejen jednotlivé prodejny velkých řetězců, ale i malí a specializovaní obchodníci. Jedná se o společný projekt Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu a podporuje ho Úřad vlády České republiky. Na podzim 2015 byl zařazen do Programu Česká kvalita a je i součástí Národní politiky kvality. Jeho odborným garantem je Česká společnost pro jakost.