Ve dnech 5. až 7. února se všichni významní světoví hráči na poli produkce, zpracování a prodeje čerstvého ovoce a zeleniny setkali v Berlíně na mezinárodním veletrhu FRUIT LOGISTICA. Na akci se prezentovaly také firmy, které dodávají mechanizaci pro pěstování a zpracování i společnosti zabývající se výživou a ochranou rostlin. Farma Bezdínek se prezentovala s technologií Bez pesticidů v rámci stánku svého obchodního partnera, firmy ČEROZ.

Obavy ze šířícího se koronaviru se na hojné účasti příliš nepodepsaly, snad jen reprezentantů z Číny bylo méně.  Zájem o rajčata vypěstovaná bez zbytků pesticidů byl enormní, jednak ze strany zástupců obchodních společností, ale i ze vzdálených exotických zemí. To, že značka „BEZ PESTICIDŮ“ táhne, potvrzovaly i četné dotazy ostatních producentů ovoce a zeleniny, které zajímalo, jakým způsobem je možné toho dosáhnout. Zástupci z Farmy Bezdínek sdíleli své know how, zájemcům také ukázali certifikáty, které pro systém pěstování bez zbytků pesticidů nedávno získali jako první v ČR pro Farmu Bezdínek i Farmu Kameničany na Slovensku.

Za zmínku stojí i přehlídka novinek, které byly na veletrhu představeny v rámci soutěže Inovace roku (Innovation Award). Hned několik z nich bylo z kategorie obalových materiálu s nulovým nebo sníženým podílem plastů. Za zmínku stojí nový pěstební substrát, který se ve Finsku vyrábí z lišejníku. Jeho velkým pozitivem je, že funguje jako houba, která zadrží velký objem roztoku. To je výhoda zejména ve chvíli, kdy z technických důvodů vypadne závlaha a hrozí riziko poškození porostu. V takovém případě obsahuje lišejníkový substrát dle slov výrobce dost vláhy na minimálně 24 hodin. Kromě toho jde o plně organický substrát, který mohou zdárně kolonizovat prospěšné bakterie a houby, čímž se takové prostředí přibližuje plnohodnotné půdě.